Vefk Taşırken uyulması Gereken Kurallar

Aşağıdaki yazıyı okurken burada paylaşmamın iyi olacağını düşündüm çünkü bir çoğumuz için faydalı olacak şeyler var içinde. Böylece vefkle ilgili olan sorunlarda da aydınlanma yaşanır diye düşünüyorum. İyi okumalar dilerim. =)

Vefk taşırken uyulması gereken bazı teknik konular vardır. Bu konular vefklerin doğru şekilde çalışmasına etki ederler. Kısaca bunlardan bahsetmeye çalışayım. Evvela vefklerin Rahmani modda yapılan çalışmalar olduğunu unutmamak gerekir. Böyle bir vefki içeriğinde ya Ayetullah ya da Esmaullah vardır. Bu yüzden vefklerin bel hizasında yukarıda taşınması gerekir. Vücudun ön yüzünde taşınması da, vefk taşırken uyulması gerekenler arasındadır. Bunlar edep açısından gerekli olsalar da, çakraların vücuttaki dağılımları ile de alakalıdır.

Kağıt üzerine, manyetik akımları absorbe edebilen malzemelerle yazılan vefkler, katlanarak ve bir muhafaza içerisine alınarak taşınırlar. Bu şekilde taşınan bir vefkle, pis sayılan bir mekana girmekte sakınca yoktur. Mesela tuvalete girerken vefki çıkarmak gerekmez. Ancak, vefk açık halde ise, mesela bir yüzüğün kaşına kazılmış ise, bu vefkle pis sayılan bir mahale girmek uygun olmaz.

Kadınların özel hallerinde vefk taşımalarının gereği yoktur. Taşımak kesin olarak sakıncalı olmasa da, taşımamayı tercih etmek evlâdır.

Haram sayılan bir eylem esnasında vefklerin taşınmaması daha uygundur.

Vefk taşıyan bir kişi, durumunu ilan etmez. Hatta mümkünse vefk taşıdığını kimseye söylemez. Vefk vesilesi ile elde ettiği her hangi bir menfaati, en güvendikleri ile de olsa, paylaşmaz. Vefk bir defa kapandıktan sonra, yapanın bilgisi dışında açılmaz. Direk gelen güneş ve ay ışınlarına, yüksek yoğunluktaki ışık ve ses frekanslarına maruz bırakılmaz.

Özellikle safranla yazılmış vefkler nemden uzak tutulur. Zira nem safranı siler ve vefkin manyetik dengesini bozar. Bu yüzden vefkin naylonla sarılması, hava almayacak şekilde sıkıca muhafaza altına alınması gerekir.

Vefk taşıyan kişilerin müdavemet konusuna riayet etmeleri gerekir. Vefk aksi bir durum olmadığı sürece düzenli olarak taşınmalıdır.

Vefke sahibinden başkasının uzun süre dokunması, dikkatli şekilde bakması uygun değildir. Bu yüzden insanların dikkatli bakışını çekecek şekilde taşınmamalı ve başkalarının temas edebileceği şekilde ortalıkta bırakılmaması gerekir.

Vefk taşıyanların vefk psikolojisi yazımda anlattığım şuura sahip olması gerekir. Vefkim içeriğine hizmet etmek konusunda gayret etmesi gerekir.

Buraya kadar anlattığım şeylerin çoğu, vefki tesirsiz hale getirmese de, etkin biçimde kullanmak isteyenlerin bu şartlara uyması gerekir.

(Alıntıdır)
http://www.astromedyum.com/vefk-tasirken-uyulmasi-gerekenler.htm

Kategori: Aşk Vefki Yazar: [163 Blue Star Level]
Answer #1

teşekkür ederim dostum olcay hocayla yeni işleme başladım kargom gelince bu bilgiler çok işime yarayacak.

Answers Answered By: kabahathasan [2 Grey Star Level]
Answer #2

Rica ederim. Umarim isinizi kolaylastirir. 🙂

Answers Answered By: Kayra [163 Blue Star Level]
Answer #3

kayra hanım heryere yorum yazmışsınız bayağa sıkıntılı günler geçirmişsiniz belli..İnşallah düzelmiştir. Tam olarak sonucunuzu yazmamışsınız bilgi verirmisiniz lütfen

Answers Answered By: butterfly [ Grey Star Level]
Answer #4

Merhaba, regl oldugum icin o an cikarttim ve kirmuzi beze sariliykende ayrica kagit havluya sarip sarmaladim kol cantama koydum.akssm isten cikarken cantam anuden masadan yere dustu vefk zarar gormus mudur acaba bilen varsa aydinlatabilirmi vefk i yere dusurmemek gerektigini biliyorum

Answers Answered By: flz [ Grey Star Level]
Answer #5

Merhaba herkese. Ben Tekirdağ’dan yazıyorum. Kısaca başımdan geçen olayı size anlatacağım; 3 yıllık bir ilişkim vardı ve birbirimizi çok seviyorduk. Ancak bir gün nedensiz yere sevgilim benden ayrılmak istediğini söyledi. Ne olduğunu bilmiyordum, hiç bir sebep de göstermiyordu. Ne kadar sorsam, üstüne gitsem de benden kaçtı. Üzüntümden geceleri uyuyamıyordum. Kendimi alkole vurdum. Sabahtan içmeye başlıyordum, gece sızana kadar içiyor, hayatı etrafımdakilere de, kendime de zehir ediyordum. Üstelik unutmak için içsem de, daha çok aklıma geliyordu. Sürekli olarak Facebook’ta ve başka sitelerde onu gözetliyor, nereye gitmiş, kiminle ne yapıyor takip ediyordum. Hayatım zindana dönmüştü. Alkol sorunum yüzünden işimden atıldım, ailemle aram açıldı, en yakın arkadaşlarımı kendime küstürdüm. Hepsi o kızın yüzündendi.

Bir gün bana acıyan bir arkadaşım, bir medyumdan bahsetti. İsmi Olcay Hoca imiş ve çok kuvvetli bir hocaymış, her derde çare bulurmuş. Arkadaşım beni kolumdan tuttu ve Medyum Olcay Hoca’nın karşısına çıkardı. Hoca beni dinledi. Bana sevgilimi geri döndürmek için aşk büyüsü yapacağını, ayrıca alkolden beni kurtarmak için de farklı bir işlem daha uygulayacağını söyledi. Bunun için sözünden çıkmamamı, ne derse harfiyen yerine getirmemi tembihledi. Bana öğütler verdi. Ben de kurtulmak istiyordum. Ona söz verdim ve çalışmaya başladık.

Çalışmamızın sonucunda 21. günde sevgilim bana mesaj attı ve özlediğini, görüşmek istediğini söyledi. Dünyalar benim oldu. O esnada 21 gün boyunca ağzıma alkol koymamıştım, Olcay Hoca’nın dualarından beri canım istemiyordu, sanki tiksiniyordum. Sevgilime kavuşunca zaten içmeme sebep kalmadı. O günden beri anca düğünde bayramda arkadaş ortamında bir bira zor içebiliyorum, inanın midem kaldırmıyor. Sevilimle ise çok mutluyuz, kendi aramızda söz taktık, inşallah yakında evleneceğiz. Allah Medyum Olcay Hoca’dan razı olsun.Medyum Olcayın Telefon numarası 0532 367 13 25 istediğiniz zaman 0532 367 13 25 bu numaradan arayın açıp soru sorabiliyorsunuz

Answers Answered By: sedaaksu-ankaradikmen [ Grey Star Level]

Yorum Yazin

En Son Yorumlar

  • Yükleniyor...

Begeni Puanlar

Begendiniz tavsiye veya yoruma puan verin

Grey Sta Levelr [1 - 25 Grey Star Level]
Green Star Level [26 - 50 Green Star Level]
Blue Star Level [51 - 500 Blue Star Level]
Orange Star Level [501 - 5000 Orange Star Level]
Red Star Level [5001 - 25000 Red Star Level]
Black Star Level [25001+ Black Star Level]